Forum Klubu Mercedes W124.PL

Pełna wersja: Niedługo nasze niektóre auta trafią pod kołderkę...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Witaj gościu, aktualnie korzystasz z okrojonej wersji forum.

Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do pełnej wersji forum.
ja zakładam stare opony bo po kilku miechach potrafią się odksztalcic, nakrywam auto bawełnianym kocem, uchylam szyby dla lepszej wentylacji, odlaczam aku i laduje co jakiś czas.zalezy tez czy garaz jest ogrzewany czy nie, ja mam ogrzewany
Ja po prostu nie jeżdżę jak pada snieg albo deszcz i jak a minusowe temperatury bo auto które stoi psuje sie jeszcze bardziej. Ale jak już odstawiam auto to też tak żeby było zatankowane minimum do polowy, wszystkie uszczelki zabezpieczone sylikonem, szyby uchylone i dobrze jest wrzucić jakoś pochłaniacz wilgoci do auta.
Co do akumulatora - lepsze jest odłączenie go ??
Jeżeli masz sprawną instalację elektryczną i nic nie powoduje nadmiernego poboru prądu w aucie to nie ma takiej potrzeby aby odłączać akumulator.
Zmierz sobie pobór prądu (amperów) na wyłączonym aucie, podziel przez to pojemność akumulatora, wyjdzie Ci po ilu godzinach się rozładuje do zera Oczko (zależnie od pojemności akumulatora i ew. alarmów od miesiąca do trzech)