#Logowanie Rejestracja
Sprawdzenie poprawności działania regulatora nivo
  • 0 głosów - średnia: 0

18-07-2014, 21:01 #1
Truskawek
Klubowicz
Status: Offline Liczba postów:2 323 Liczba wątków:76 Dołączył:22.05.2013 Skąd:ZK Auto:E 300TD 96' OM606 Reputacja: 6

Witaj gościu, aktualnie korzystasz z okrojonej wersji forum.

Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do pełnej wersji forum.

- Jechałeś kiedyś Mercedesem?
- Nie
- No to najwyższy czas spróbować .To jak podróż do nieba tylko że bez potrzeby umierania

Autor: Carlos Ruiz Zafon "Cień Wiatru"

Kamień Pokaż post
20-07-2014, 10:46 #2
Kamień

Bez podłączenia do NIVO nigdy nie sprawdzisz na 100% czy jest sprawny. Wiem to, bo w Ludwiku w sumie 4 regulatory miałem i dopiero czwarty okazał się całkowicie sprawny - a "na stole" żaden niczym się nie różnił.

Oczywiście można wstępnie sprawdzić stan gniazd oraz ich gwintów oraz samą dźwignię (czy chodzi płynnie, czy nie ma luzów osiowych).

Dodatkowo możesz spróbować rozkręcić regulator kluczem do tarcz szlifierki kątowej - z tyłu są dwa otwory na tenże klucz, ale z racji wieku i użytego stopu do odlewu regulatora mnie się to jeszcze nigdy nie udało. Za to pokrzywiłem nie jeden klucz.

21-07-2014, 07:00 #3
Apach
Forumowicz
Status: Offline Liczba postów:218 Liczba wątków:13 Dołączył:05.08.2013 Skąd:EL Auto:S210 E270 CDI Reputacja: 11
Lubimy tematy z NIVO w tytule. Co Kamienny Oczko

21-07-2014, 09:40 #4
roxa
Forumowicz
Status: Offline Liczba postów:645 Liczba wątków:27 Dołączył:07.03.2013 Skąd:PK Auto:250TD 92' Reputacja: 11
W domowych warunkach sprawdzisz tylko poprawność przepływu czynnika (oleju), na poszczególnych wejściach/wyjsciach, w zależności od ustawienia dźwigni regulatora.
Można się pokusić o sprawdzenie szczelności podając ciśnienie np. ze sprezarki.
Kamień, sprawdza się luz poosiowy. W tym regulatorze to zjawisko praktycznie nie występuje.
Trucer, sprawdź w FAQ jak jest zbudowany regulator i wszystko będzie jasne.

[Obrazek: dsc01670o.jpg]
dr. roxa

Kamień Pokaż post
21-07-2014, 09:49 #5
Kamień

Oczywiście luz poosiowy też można sprawdzić, choć jeszcze się nie spotkałem z nim w regulatorze NIVO. Natomiast z luzem osiowym tak. Ponadto w jednym z moich regulatorów oś dźwigni była lekko przytarta - a powinna chodzić płynnie i lekko.

Co do sprawdzania na kompresorze - wszystkie tak sprawdzałem i wszystkie "na stole" były ok. Podczas normalnej pracy sprawny był tylko jeden, więc wg mnie to i tak wróżenie z fusów.

21-07-2014, 15:52 #6
roxa
Forumowicz
Status: Offline Liczba postów:645 Liczba wątków:27 Dołączył:07.03.2013 Skąd:PK Auto:250TD 92' Reputacja: 11
To dalej wróż z fusów. Jeśli reg. jest szczelny i przepuszcza czynnik zgodnie z wychyleniem dźwigni, to jest sprawny. A regulowanie wysokości to inna bajka.

[Obrazek: dsc01670o.jpg]
dr. roxa
 Podziękowali: Truskawek

Kamień Pokaż post
21-07-2014, 17:13 #7
Kamień

Tylko uprzedzam, że nawet jeśli regulator po podłączeniu pod kompresor będzie wykazywał prawidłowe działanie to po wpięciu w układ NIVO wcale nie musi poprawnie regulować. Z fusów wróżyć nie muszę, bo sam odbudowałem od podstaw cały układ NIVO,o cztery regulatory miałem w ręce, na stole i na aucie.

Zresztą nie o co piany bić, to regulator w idealnym stanie kosztuje 100 zł, więc nie jest to kwestia życia lub śmierci. Usmiech
 Podziękowali: Truskawek

piotrek.m5 Pokaż post
21-07-2014, 17:55 #8
piotrek.m5

Sprawdzenie kompresorem układu hydraulicznego jakim nie watpliwie jest regulator nivo jest bezcelowe. Jakie mamy ciśnienie ze sprężarki? 6-7 bar? A jakie jest w układzie za regulatorem? Kilkanaście razy wyższe

Wg mnie jeśli nie zbudujesz sobie sam odpowiedniego testera w którym będziesz w stanie wytworzyć odpowiednie ciśnienie oleju, nie powietrza, to inaczej nie sprawdzisz

21-07-2014, 19:22 #9
Truskawek
Klubowicz
Status: Offline Liczba postów:2 323 Liczba wątków:76 Dołączył:22.05.2013 Skąd:ZK Auto:E 300TD 96' OM606 Reputacja: 6
Czyli wyjdzie w praniu , albo działa albo nie. Dziękuję Panowie za odpowiedz Oczko

- Jechałeś kiedyś Mercedesem?
- Nie
- No to najwyższy czas spróbować .To jak podróż do nieba tylko że bez potrzeby umierania

Autor: Carlos Ruiz Zafon "Cień Wiatru"

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości